team-member

JAHDECK

HUBERT PYRGIES

teksty, wokal, gitara, beatbox, perkusjonalia

team-member

FAT MATTHEW

MATEUSZ JAROSZEWSKI

wokal, beatbox

team-member

V-TECH

WITOLD WALENCIK

perkusja

team-member

CZEKOL

BARTŁOMIEJ GRZECHNIK

instrumenty klawiszowe, perkusjonalia

team-member

POSITIVO

MICHAŁ DYRKA

programming, instrumenty klawiszowe

Kim jesteśmy?

Chonabibe to zespół muzyczny założony w 2009 roku w Lublinie. Grupa ma na koncie dwa albumy, świetnie przyjęte przez słuchaczy oraz krytykę: “Migracje” (2014) i “Panoramy” (2015).

Inspirowani hip hopem, nowoczesną elektroniką czy soulowymi wokalizami tworzą trudny do sklasyfikowania, a jednak bardzo wyrazisty styl. Składają się na niego zaangażowane, polskie teksty, dwa uzupełniające się wokale i muzyka wybiegająca w przyszłość, ale czerpiąca garściami z przeszłości, oparta o żywe instrumenty, wzbogacona samplami, syntezatorami oraz beat-box’em.

Historia kolektywu sięga roku 2007, kiedy to muzycy zespołów Al-Fatnujah i Geto Blasta, oraz lokalni aktywiści zawiązywali przyjaźnie i zaczęli tworzyć i realizować plany pod wspólnym szyldem. Efektem tych działań był klub “Dyskoteka Chonabibe” (2008/2009) oraz sześć edycji Festiwalu Chonabibe, który odbywa się latem w Opolu Lubelskim i coraz wyraźniej odznacza się na festiwalowej mapie Polski.

Prawdziwym żywiołem zespołu są koncerty, które gromadzą fanów w pełnym spektrum wiekowym. Show w wykonaniu Chonabibe to wyjątkowy kontakt z widownią i natychmiastowe wciągnięcie słuchacza w eklektyczny świat ich muzyki. Do tej pory wystąpili m.in. podczas Ostróda Reggae Festival, Warsaw Challenge, Regałowisko i wielu innych koncertów na terenie całego kraju, ale również za granicą – w Grecji i Bułgarii.