#CHONAKONCERT
PIĄTEK, 17 SIERPNIA

WSPÓLNA SCENA

Wspólna Scena to projekt łączący kilka pokoleń artystów, tworzących polską muzykę rap na przestrzeni ostatnich 20 lat.

Zmieniający się trzon ekipy koncertowej stanowią weterani rodzimej sceny: Sokół (Prosto, WWO, Zip Skład i TPWC), Kosi (JWP, JetLagz), Włodi (Molesta, Parias), jej młodsi reprezentanci: Ras (Rasmentalism), Stasiak (2cztery7, Alkopoligamia) oraz zasłużeni DJ-e: Steez (PRO8L3M) i Mr. Krime (U Know Me Records).

Podczas jedynego w swoim rodzaju show pojawiają się również niespodziewani goście, którzy wraz z gospodarzami odgrywają reinterpretacje klasycznych utworów i medleye współczesnej twórczości. Formuła koncertów wywodzi się z projektu Niewidzialna Nerka, będącego hołdem dla pionierskich czasów kultury hip-hop w Polsce.

JUNIOR STRESS

Wychowany przy muzyce i kulturze reggae od samych narodzin. Jego rodzice to założyciele najstarszego polskiego sound systemu – Love Sen-C Music. Dzisiaj Junior Stress, podobnie określać się może mianem “najmłodszego weterana”. Ilość występów w przeciągu ostatnich 15 jest niepoliczalna, a liczba koncertów ze swoim zespołem Sun El Band trzycyfrowa. Równie aktywny jest jako Jurek Dress, gdy razem z 27Pablo i resztą ekipy Dancehall Masak-rah propagują muzykę dancehall podczas cyklicznych imprez wyróżnionych nagrodą kulturalną „Nocne Marki” a także na falach Radia Kampus i wyjazdowych występach.

Stress ma na swoim koncie trzy albumy: “L.S.M.”, “Dzięki”; oraz “Sound Systemowej Sceny Syn”, współpracę z praktycznie całą czołówką polskiej sceny reggae i hip hop, oraz międzynarodowe kooperacje i szereg nieoficjalnych wydawnictw. Prezentuje mieszankę stylów takich jak Dancehall, Dub, Reggae, Trap aż po wycieczki w stronę muzyki ludowej. Wszystko to połączone jest wyrazistym przekazem i charakterystyczną „nawijką”, który nowym wydawnictwem, udowadnia, że zrobił kolejny, pewny krok na przód.

ŻABSON

Żabson to utalentowany reprezentant nowej fali na polskiej scenie hip-hop. Urodzony w 1994 roku raper swoją karierę zaczął od bitew freestyleowych, które przyniosły m.in. dwa zwycięstwa kieleckiej edycji Arrogant Freestyle Battle. Znany jest z nowoczesnego flow, abstrakcyjnych gier słownych i nietuzinkowych konceptów artystycznych.

Sznytu scenicznego nabrał występując m.in. jako hypeman u boku legendy polskiej sceny – Borixona. Ponadto ma na koncie współpracę ze jej ścisłą czołówką, jest członkiem kolektywu SB Maffija, a jego koncerty wyróżniają niezwykła żywiołowość i doskonały wartsztat. Swoje odważne pomysły i rosnącą popularność przekuł w sukces pierwszego solowego albumu “To Ziomal”, który ukazał się w lutym 2018 roku.

SKUBAS

Autor być może najpiękniejszej polskiej piosenki miłosnej o… braku miłości. Wszedł w ciężkich, grunge’owych butach w Krainę Łagodności i uzyskał zupełnie nową jakość – muzykę ciężką od emocji, za to lekką dźwiękiem.

Kiedyś znany głównie na scenie klubowej, ze współpracy m.in. z Noviką, Envee i Smolikiem, wybił się na niepodległość wydanym w 2012 roku debiutem „Wilczełyko”. Na swojej drugiej płycie – „Brzasku” – SKUBAS to już artysta kompletny.

Od czasu swojego debiutu SKUBAS zagrał kilka tras koncertowych i wystąpił na wszystkich liczących się festiwalach (Open’er, Orange Warsaw, Jarocin, Przystanek Woodstock, itp.) SKUBAS to również artysta, który chętnie bierze udział w koncertach-projektach specjalnych (m.in. Obywatel GC v.2.0, Męskie Granie Orkiestra, Europejski Stadion Kultury, itp.)

#CHONAKONCERT
SOBOTA, 18 SIERPNIA

OTSOCHODZI

Otsochodzi to jedna z największych nadziei polskiego hip-hopu i jednocześnie jego największa zagadka. Młody raper posiada w dorobku podziemny debiut zatytułowany “7” wydany w kwietniu 2015 roku. Również w tym roku został wybrany Młodym Wilkiem portalu Popkiller, co wiązało się ze wzmożoną aktywnością artystyczną. Następnie wystąpił na uznanych festiwalach muzycznych (m.in Open’er Festival czy Hip Hop Kemp) oraz udzielił gościnnie na płytach zaprzyjaźnionych artystów (Włodi, Rasmentalism, VNM, The Returners, Sonar czy Flirtini).

Docenienie przez rodzimą scenę przełożyło się na zainteresowanie Asfalt Records, gdzie Otso wydał swój pierwszy długogrający album pt. “Slam”. Obecnie promuje kolejne wydawnictwo pt. “Nowy Kolor”, między innymi za pomocą tytułowego singla, który ma obecnie ponad 30 milionów odtworzeń na Youtube! Na nowej płycie znalazła się czołówka sceny – Pezet, O.S.T.R., Taco Hemingway, Włodi, Pelson czy Holak.

CHONABIBE

Jako gospodarze sceny w Opolu Lubelskim, Chonabibe już po raz dziewiąty ugoszczą Was swoją energią!

Chonabibe to  zespół  muzyczny  założony  w  2009  roku  w    Lublinie.  Grupa  ma  na  koncie  trzy  albumy,  świetnie  przyjęte  przez  słuchaczy  oraz  krytykę:  “Migracje”(2014),  “Panoramy”(2015)  oraz  nowatorski  album  multimedialny  z  orkiestrą  „Chonabibe  &  Tomasz  Momot  Orkiestra  na  żywo”(2016).

Inspirowani    hip    hopem,    nowoczesną    elektroniką  czy    soulowymi    wokalizami    tworzą    trudny    do  sklasyfikowania,    a    jednak    bardzo    wyrazisty    styl.  Składają    się  na    niego    zaangażowane    teksty,    dwa  uzupełniające    się    wokale    (Jahdeck’aoraz  Fat  Matthew)  i  muzyka  wybiegająca  w  przyszłość,  ale    czerpiąca    garściami    z    przeszłości,    oparta    o  żywe    instrumenty,    wzbogaconasamplami,  syntezatorami      oraz  beat-box’em.

SKORUP

Gliwicki raper i producent muzyczny, autor 6 płyt solowych: “Pieśń Wajdeloty” (2006), “Droga Watażki”(2009), “Etos Kowboja”(2011), “Piękna Pogoda”(2013), “Ludzie Chmur”(2015) i “Absolutna flauta”(2018).

Związany z wydawnictwem MaxFloRec. Wspólnie z Bu, Metrowym i HK Rufijokiem członek zespołu Kosmos, którego płyta zatytułowana “Kosmos” ukazała się w październiku 2012 nakładem wytwórni Protest Song. Na co dzień Skorup współpracującuje z duetem producenckim JazBrothers, w których towarzystwie występuje na żywo.

Udzielał się gościnnie na wielu płytach, współpracował z takimi artystami jak: Grubson, Mela Koteluk, Chonabibe, Miuosh, Liroy, Rahim, Tabu, Gano, Masia, Bas Tajpan, Lilu, Proceente i wieloma innymi.

BAJKI O DOROSŁYCH

Bajki o Dorosłych formują Hubert Pyrgies (Chonabibe), Stanisław Leszczyński (NeoKlez, Gooral, Chonabibe) oraz Antek Sojka (Stanisław Sojka Kolektyw).

Z połączenia trzech muzycznych światów powstał wyjątkowy pejzaż, w którym klasyka miesza się ze współczesnością, szaleństwo ze spokojem i bajki – niekoniecznie bajkowe z zupełnie codziennymi sprawami.

Przejmujące teksty i hipnotyzująca muzyka zabiorą w podróż do świata, który z bajeczną beztroską ma jednak niewiele wspólnego.

Przez dwa sierpniowe wieczory będziesz uczestniczyć w koncertach najlepszych artystów muzyki miejskiej.

Dotychczas zagrali między innymi: Grubson, TEDE, Jamal, Małpa, Polska Wersja, Eldo, JWP, O.S.T.R., Mielzky, Junior Stress, Rasmentalism, PRO8L3M, Kękę, GOORAL, Łona, Ten Typ Mes, Tallib, Kuba Knap, Włodi, Dwa Sławy, Damian SyjonFam czy Ras Luta.

Tradycyjnie gospodarzem Festiwalu będzie zespół Chonabibe – w tym roku jak zwykle przygotują dla Was coś specjalnego!

Również tym razem będziemy organizować dla Was spotkania z artystami, na których będziecie mogli zadać im pytania, zbić piątkę, zebrać tagi a może nawet… zagrać w kosza.

Obejrzyj zdjęcia z poprzednich lat